ZAPISY

REGULAMIN

LISTA STARTOWA

WYDARZENIE NA FACEBOOKU:

W minioną Sobotę na terenie centrum wystawowego w Sielinku ,odbyła  się druga edycja Nocnego Biegu Świętojańskiego z okazji najkrótszej nocy  w roku. Organizatorem biegu był nasz klub a wspierali  nas Opalenicki Ośrodek Sportu i  Wojewódzki Ośrordek Doradztwa Rolniczego w Sielinku.
  Bieg nasz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród biegaczy,  ponieważ już na tydzień przed biegiem lista startowa zawodników była już  zamknięta z powodu zgłoszenia się zgodnie z regulaminem biegu 120 osób.  W sobotę po ciężkim dniu przygotowań zaplecza i zabezpieczania trasy,  tuż przed otwarciem Biura zawodów ku zaskoczeniu organizatorów spadły  obfite opady deszczu i wszyscy z niedowierzaniem spoglądali w chmury czy  dalsze przygotowania do startu i sam bieg się odbędzie, ponieważ przez  prawie dwie godziny padało i grzmiało na przemian. Gdy na godzinę przed  startem deszcz przestał padać i zawodnicy zaczęli wypełniać biuro  zawodów zagościł uśmiech na naszych twarzach. Po weryfikacji każdego  zawodnika i krótkim powitaniu przez dyrektora O.S i R. Krzysztofa  Mądrego i Prezesa Opalenickiego Klubu Biegacza Huberta Kukawa ,o godz.  21:00 1o2 osoby stanęły na lini startu, gdzie do pokonania mieli  dziesięciokilometrową trasę przebiegającą przez drogi leśne i gruntowe  wsi Sielinko i Terespotockie. Zwycięzcą biegu został Bielawski Tomasz  z  Granowa któremu pokonanie trasy zajęło 38:24,a wśród Pań najlepiej  spisała się Agata Świątek z Opalenicy z czasem 41:55.Każdy z zawodników  który ukończył bieg otrzymał pamiątkowy medal. Po biegu dla zawodników  członkowie O.K.B przygotowali  poczęstunek oraz konkurs z nagrodami  gdzie każdy wygrał drobny upominek od naszych sponsorów. Bieg nasz nie  odbył by się bez dotacji które otrzymaliśmy z Gminy Opalenica i Powiatu  Nowotomyskiego oraz bez zaangażowania członków O.K.B, pracowników Osir Opalenica. ochotników z OSP OPALENICA  którzy czuwali nad bezpieczeństwem biegaczy. Za pomoc przy organizacji  biegu wszystkim Dziękujemy, a biegaczy zapraszamy już dziś na III edycje  Nocnego Biegu Świętojańskiego w przyszłym roku.