Starty naszych klubowiczów 2019-04-06

8 kwietnia 2019
Starty naszych klubowiczów 2019-04-06

Miniona sobota była bardzo aktywna dla naszych klubowiczów. Startowaliśmy aż w czterech lokalizacjach, dwóch województwach i w pięciu dyscyplinach! Wykręciliśmy dwie życiówki i dwa razy stanęliśmy na podium. Ale po kolei…

Pierwszy ze zmaganiami zmierzył się Mariusz, który startował w duathlonie na Torze Poznań. Do pokonania miał 5 km wózkiem, 16 km handbikiem i 2 km wózkiem. Nowy handbike Mariusza sprawdził się doskonale i pozwolił mu wykręcić życiówkę – 1:10:52, plasując go w połowie stawki. Mariusz pokazuje nam wszystkim, że pokonywanie barier jest możliwe w każdych okolicznościach! Wielkie brawa!

Kolejny start to Stęszewski Bieg Przełajowy, w którym wystartował Sławek. Uczestnicy mieli do pokonania trudne 10 km z wieloma przewyższeniami. Górki potrafią złamać nawet największego harpagana. Sławek uzyskał czas 45:42, który pozwolił mu zająć 3. miejsce w kategorii wiekowej! Gratulacje!

Przenosimy się do Stolna k/Bydgoszczy, gdzie odbywała się niestety ostatnia edycja zawodów pod nazwą Roll&Run. W tym roku można było startować w następujących dyscyplinach: rolki szybkie 20,5 km, rower czasówka 15,2 km lub bieg 5,1 km. Dawid wybrał dwubój – rolki (44:42) i rower (30:45), w którym uplasował się na 8. miejscu open, a Honda pobiegła na 5,1 km w czasie 23:29, co dało jej 5. miejsce wśród kobiet i 1. w kategorii wiekowej.

Brawo! Szybki teleport do pierwszej stolicy Polski, czyli Gniezna. Tam, tradycyjnie w pierwszą sobotę kwietnia odbywał się Bieg Europejski, któremu co roku patronuje inne państwo. Tym razem była to Hiszpania. Tam startowali Dawid, Maciej i nasz świeżo upieczony klon – Tomek. Dość późny start (dopiero o 17:00) nie przeszkodził chłopakom pobiec dobrze – Tomek pod szyldem OKB od razu wykręcił życiówkę 😊 Na mecie zameldowali się: Dawid 41:36 (tylko 6 sek do życiówki), Maciej 45:40 i Tomek 48:26! Gratulacje!