IV Nocny Bieg Świętojański 2018

29 czerwca 2018
IV Nocny Bieg Świętojański 2018

IV Nocny Bieg Świętojański przeszedł do historii. Rozpoczął się, wzorem poprzedniego roku o godz. 18:00 od biegów dziecięcych rozgrywanych na dystansach 200m, 400m, 600m, 900m oraz 1200m w zależności od wieku uczestników. Tym samym możliwość startu miały zarówno maluszki, jak i już prawie dorosła młodzież 🙂 Kategorie były podzielone na chłopców i dziewczynki.

Najlepsza trójka zawodników z każdego dystansu otrzymała dyplom oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów, które wręczone zostały przez zarząd Opalenickiego Klubu Biegacza. Każde dziecko otrzymało na starcie pyszne bezy, a na mecie czekało również picie oraz batonik na uzupełnienie straconej energii oraz medal uczestnictwa. Dla pięciu najmłodszych dzieci zostały przygotowane specjalne niespodzianki. Po zakończeniu biegów dziecięcych, zostało otwarte biuro zawodów dla biegu na dystansie 10 km oraz rajdu Nordic Walking na 5 km.

Teren Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego zaczął wypełniać się coraz większą ilością startujących oraz osób im towarzyszących. Chwilę przed 21:00 została przeprowadzona rozgrzewka przez Krzysztofa Gurgasa. Końcowe odliczanie i prawie 150 biegaczy oraz ok. 20 ‘kijkarzy’ ruszyło do startu przy świetle odpalonych rac. Prezentowało się to naprawdę pięknie. Trasa prowadziła leśnymi duktami i ze względu na brak opadów deszczu na początku biegło się ciężko ze względu na piach. Trzeba też było uważać na wystające korzenie oraz kamienie, bo pomału zapadał zmrok, choć tych najszybszych pewnie nie dosięgnął 🙂 W połowie trasy rozstawiony był punkt z wodą obsługiwany przez dzieci klubowiczów, które dodatkowo stanowiły doping. Po dłuuugim finiszu jako pierwszy na mecie zameldował się Sebastian Bereszyński z świetnym czasem 35:34, a tylko 4 sekundy za nim Roman Janas. Podium uzupełnił Piotr Ranecki z wynikiem 37:15.

Wśród kobiet triumfowała Dorota Przybysz – 42:25, jako druga na mecie pojawiła się Agata Świątek – 45:58, a trzecia Agnieszka Głowacka 46:16. W rajdzie NW kolejność była następująca – i zaczniemy od kobiet, bo tym razem płeć piękna wyprzedziła mężczyzn – zwyciężczynią została Wioleta Przybylska – 38:46, druga Marzena Trzybińska – 42:08, a trzecia Iwona Kańduła – 43:37. Kolejność wśród mężczyzn: zwyciężył Jacek Guzek – 39:05, drugi Jakub Lotka – 41:06 i trzeci Jerzy Lech – 41:39.

Po biegu każdy zawodnik mógł uraczyć się poczęstunkiem przygotowanym przez członków Opalenickiego Klubu Biegacza, a mianowicie chleb ze smalcem, ogórek, pyszny placek oraz kiełbasa, którą wspólnie smażyliśmy przy rozpalonym ognisku. Przy biesiadnych stołach prowadzone były rozmowy na przeróżne tematy, biegacze dzielili się między sobą wrażeniami z biegu i planowali kolejne starty.

Na koniec nastąpiło wręczenie nagród zwycięzcom w kategorii OPEN oraz nowość w tym roku – dekoracja w trzech kategoriach wiekowych kobiet oraz czterech kategoriach mężczyzn – zapewne dodatkowo podkręcało to rywalizację na trasie. Mieliśmy też niespodziankę dla najwcześniej urodzonej kobiety, mężczyzny w biegu oraz w rajdzie NW, którzy zostali obdarowani skrzynką pieczarek. Jako wisienka na torcie odbyło się losowanie nagród otrzymanych od naszych sponsorów. Każdy uczestnik otrzymał upominek, więc nikt nie opuścił Sielinka z pustymi rękami. Drodzy Uczestnicy, jeszcze raz dziękujemy wszystkim za udział w IV Nocnym Biegu Świętojańskim, mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście i że zawitacie do nas ponownie w przyszłym roku.

Do zobaczenia na biegowych trasach!

Zarząd Opalenickiego Klubu Biegacza

Galeria:

Galeria nr 1, fot. Sławomir Skotarek OKB
Galeria nr 2
Galeria nr 3
Galeria nr 4

Wyniku z IV Nocnego Biegu Świętojańskiego

Wyniki biegu głównego na dystansie 10 km
Wyniki Nordic Walking
Wyniki generalne kobiet 10 km
Wyniki generalne mężczyzn 10 km
Wyniki Nordic Walking kobiet
Wyniki Nordic Walking mężczyzn
Wyniki w kategorii wiekowej kobiet K41+
Wyniki w kategorii wiekowej kobiet K41-K40
Wyniki w kategorii wiekowej kobiet K16-K30
Wyniki w kategorii wiekowej mężczyzn M51+
Wyniki w kategorii wiekowej mężczyzn M41-M50
Wyniki w kategorii wiekowej mężczyzn M31-M40
Wyniki w kategorii wiekowej mężczyzn M16-M30