I KLONOWY CHARYTATYWNY CROSS DUATHLON

31 sierpnia 2019
I KLONOWY CHARYTATYWNY CROSS DUATHLON

Wczoraj odbyła się kolejna impreza współorganizowana przez Opalenicki Klub Biegacza, z wielką niepewnością kilka miesięcy temu, wśród naszych luźnych klubowych rozmów, padła od Naszych klubowych siostrzyczek! propozycja„Zróbmy coś nowego”, coś innego od wszystkich „Zróbmy duathlon”

Jak coś ma być zupełnie nowe dla Nas, to i miejsce musi być nowe, inne od wszystkich, a zarazem takie by każdy się w nim „ZAKOCHAŁ” i miło wspominał i chętnie tam wracał? Propozycja okazała się tylko jedna w Naszej gminie, wybraliśmy Pałac w Porażynie wraz z jego całą infrastrukturą. Dodatkowo, jeśli już mamy organizować kolejną imprezę sportową to, dlaczego nie pomóc tym, którzy tej pomocy potrzebują. W naszym najbliższym otoczeniu klubowym, są dzieci, które potrzebują pomocy w leczeniu oraz rehabilitacji. Decyzje zapadły!!Siadamy do stołu, rozmawiamy, planujemy, MACHINA STARTUJE!

Prawie wszyscy w klubie jesteśmy rodzicami i dla każdego z Nas zdrowie i szczęście ich pociech jest tematem nadrzędnym, są też takie dzieci bez pomocy osób dobrego serca, sobie nie poradzą. Takim dzieckiem między innymi jest ADA, której rodzice w tym roku dowiadują się, że ich córka traci słuch i bez specjalistycznych aparatów jej dalszy rozwój będzie niemożliwy. Drugą dziewczynką jest Zuzia, która od urodzenia choruję na zespół wad CUN. Brak ciałka modzelowatego, nie siedzi, nie chodzi, jest dzieckiem upośledzonym w stopniu głębokim, przez co potrzebuje intensywnej codziennej rehabilitacji ruchowej jak i umysłowej. Więc my, którzy mamy to szczęście być zdrowymi! nie możemy przejść obok takich dzieci obojętnie.I tak, tej dwójce dziewczynek postanowiliśmy pomóc.

Organizacja tak skomplikowanej imprezy jak Duathlon wymaga od Nas wielu wyrzeczeń i mnóstwa pracy, dzięki Naszym partnerom, którzy tak chętnie wspierają Nas w działaniu jest łatwiej zbudować coś wspaniałego. Nadleśnictwo Grodzisk Lasy Państwowe , Powiat NowotomyskiUM OpalenicaPowiatowe Centrum Sportu w Nowym TomyśluOsir Opalenicaoraz Pałac w Porażynie. Dziękujemy za Wasze wsparcie i pomoc organizacyjną:-)

Ale impreza nie powiodła by się bez jej uczestników, którzy na pierwszą tego typu imprezę w Naszej okolicy, zjechali się tak licznie, by często tak jak my, wystartować po raz pierwszy w życiu w połączeniu biegania z jazdą na rowerze. Drodzy zawodnicy dziękujemy za wasz wspaniały udział, było nam niezmiernie miło ugościć Was, obserwować wasze wzloty i niejednokrotnie ciężkie chwile, które towarzyszyły w te upalne popołudnie. Liczne wasze słowa uznania i podziękowania które kierowaliście wczoraj w Naszą stronę, uświadamiają nas iż spełniliśmy Wasze oczekiwania organizacyjne.
Całość opłat startowych które wpłaciliście, przekazaliśmy na leczenie Ady i Zuzi a była to kwota 6030,94 zł. Raz jeszcze Dziękujemy:-)

Ogromne podziękowania należą się również, Moim wspaniałym klubowiczom z Opalenickiego Klubu Biegacza ,którzy tak licznie wspierają organizacyjnie Nasze imprezy, od przygotowań aż po sam finał, powtórzę się już chyba po raz setny ,jesteśmy najbardziej zgranym klubem w okolicy, we wszystko co tworzymy wkładamy mnóstwo energii i serca. Dziękuję WAM za wszystko:-)

Podziękowania należą się również Państwu Szurkowskim z Nowego Tomyśla oraz strażakom z gminy Opalenica, którzy zabezpieczyli cale zawody od strony medycznej i technicznej:-)

Dziękujemy i zapraszamy za rok, w ostatnią sobotę wakacji, na kolejną edycję DUATHLONU;-)
Hubert Kukawa Prezes OKB😜😁😍💪

Galeria – I Kolonwy Cross Duathlon

Wyniki z Duathlonu 2019-08-31:
Klasyfikacja indywidualna
Sztafety