28 Półmaraton im. Jana Kilińskiego 2019-05-03

3 maja 2019
28 Półmaraton im. Jana Kilińskiego 2019-05-03

Majówka była obfita w biegi – zapraszamy do przeczytania relacji Dawida z Trzemeszna.3 Maja odbył się 28 Półmaraton im. Jana Kilińskiego który wchodzi w dwa GP którę robię – „Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie” oraz „GRAND PRIX Biegów OSiR w Trzemesznie”
Bieg jest rozgrywany na granicy 2 województw – kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego.
Po odebraniu pakietu w Trzemesznie, autobus zawióżł mnie do Mogilna, gdzie zlokalizowany był start; już po drodze jadąc trasą którą miałem biec, wiedziałem , że to nie będzie łatwy bieg, bardzo dużo podbiegów, do tego wiatr, mogły mi naprawdę „dać w kość”
Po wyjściu z autobusu poczułem magię święta(3 maj!), która mnie podbudowała, na rynku orkiestra właśnie grała hymn państwowy, tak więc naprawdę świetna atmosfera, podbudowująca do jak najlepszego biegu.
Dokładnie o 10:30 wystartowaliśmy, ruszyłem z uśmiechem na ustach, który mimo silnego wiatru towarzyszył mi do samej mety. Trasa wymagająca, jednak bardzo malownicza, naprawdę warto tu przyjechać. Do 15-tego km biegłem razem jeszcze z 1 osobą, później widząc że osobnik słabnie, ruszyłem sam, wyprzedziłem jeszczę parę osób i zameldowałem się na stadionie w Trzemesznie z czasem 01:33:58, czyli czasem 18sek słabszym od swojej życiówki, tak więc bardzo dobry wynik
Zachwycony, zadowolony, szczęśliwy, dużo było słów po tak ukończonym biegu, naprawdę praca która wykonuje daje rezultaty, powiem tylko że w zeszłym roku w tym samym czasie robiłem półmaraton w 01:46:51, tak więc naprawdę widać duży progres; teraz najważniejsze by utrzymać taką formę dalej.
A wracając do biegu, choćby dla samej malowniczej trasy polecam tam każdemu pobiec…